سال جهش تولید
تهران، صفادشت، قپچاق
  • فارسی
  • English
  • العربية

مزیت های کانال پیش عایق نسبت به نوع سنتی

مزیت های کانال پیش عایق نسبت به نوع سنتی

کانال پیش عایق شده چیست ؟

ساخت کانال پیش عایق شده از روش‌های نوینی است که به خدمت سیستم‌های به طور کلی، کانال‌های هوا نقش مهمی را در انتقال هوای مطبوع (سرد یا گرم) در سیستم‌های تهویه مطبوع بر عهده دارند. به صورت سنتی، در این سیستم‌ها برای سالیان متمادی از کانال‌های هوا با جنس گالوانیزه استفاده می‌گردید. این جنس کانال‌ها هنوز هم در برخی موارد (به ویژه برای کانال‌کشی کولرهای آبی) مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، کانال‌های گالوانیزه معایب غیر قابل انکاری دارند. وزن بسیار بالا، نیاز به فضای زیاد جهت نصب، نشت هوای مطبوع در حین توزیع و … تنها چند مورد از این معایب هستند.

7 مزیت کانال پلی یورتان نسبت به کانال‌های سنتی

1- کیفیت بالای هوا و کارایی سیستم تهویه مطبوع

سطح داخلی کانال پیش عایق شده به طور کامل از آلومینیوم است. به دلیل همین ویژگی است که جریان هوای پاک و سالم در این نوع کانال‌ها تضمین شده است. از سوی دیگر، برای پیوستن مجراهای مجزا به یکدیگر، فلنج‌های محدودی به کار گرفته می‌شوند. به این ترتیب، در کانال‌های پیش عایق شده جریان باد کاملا حفظ می‌شود. در نتیجه، کارایی سیستم تهویه مطبوع بسیار بهبود پیدا می‌کند.

2- صرفه‌جویی در انرژی و عایق‌های حرارتی

فوم پلی اورتان ضریب هدایت حرارتی بسیار کمی دارد. فرمول این ضریب به صورت θi = 0،021 W / mK است. در نتیجه، عایق حرارتی تقریبا بدون عیب و نقص و کاملی را تضمین می‌کند. این مسئله حتی در ضخامت‌هایی مانند 20 و 30 میلیمتر نیز دیده می‌شود. همین ویژگی مهم باعث می‌شود در مصرف انرژی کل سیستم تهویه مطبوع به طور قابل توجهی صرفه‌جویی شود. علاوه بر این، پوشش‌های آلومینیومی موجود در هر دو طرف پانل، ضد آب هستند و وجود کیفیت هوای عالی و عملکرد ضد بخار را تضمین می‌کنند.

3- وزن سبک به همراه ایمنی بالا

کانال‌های پیش عایق شده شده تقریبا وزنی نزدیک به 15 درصد وزن کانال‌های سنتی با ورق گالوانیزه را دارند. این مزیت از چند منظر اقتصادی، محیط زیستی و ایمنی بسیار اهمیت دارد. کانال پیش عایق شده به دلیل وزن سبک‌تر، نیاز به نقاط تقویت شده کمتری دارد. بنابراین، این نوع کانال‌ها در زمان سقوط به هر علتی (نظیر زلزله)، بسیار ایمن‌تر هستند. یکی دیگر از مزایای مهم از منظر ایمنی، مقاومت کانال‌های پیش عایق شده نسبت به درجه حرارت بالا است. برخی از این نوع کانال‌ها حتی قابل استفاده بر اساس شرایط یوروکلاس B s1 d0 هستند.

4- به حداقل رسیدن نویزهای صوتی

در کانال پیش عایق شده با فوم پلی اورتان لرزشی وجود نخواهد داشت. همین مسئله باعث می‌شود که نویز صوتی نیز به حداقل ممکن برسد. علاوه بر این، این نوع کانال‌ها در حقیقت عایق صوتی نیز هستند و نویزهای صوتی را جذب می‌کنند. در نتیجه، محیطی که از کانال پیش عایق شده در آن استفاده شده است، آرامش بسیار بیشتری خواهد داشت.

5- قابلیت اطمینان

استفاده از فوم پلی یورتان و آلومینیوم در ساخت کانال پیش عایق شده باعث می‌شود که پایداری این کانال‌ها در مدت زمان طولانی تضمین شود. این ویژگی در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در وقت، هزینه و انرژی مصرف‌کننده خواهد شد.

6- هزینه‌هایی که کاهش پیدا می‌کنند

هزینه‌های ساخت کانال پیش عایق شده، حمل و نصب و راه‌اندازی آن در محل، در مقایسه با یک کانال از نوع ورق گالوانیزه سنتی به میزان قابل ملاحظه‌ای کمتر خواهد بود. علاوه بر این، در دراز مدت نیز این کانال‌ها هزینه‌ای به مراتب کمتر از کانال‌های سنتی به مصرف‌کنندگان تحمیل خواهند کرد.

7- تطبیق‌پذیری

کانال‌های پیش عایق شده را می‌توان به طور مستقیم در محل نصب اندازه‌گیری و اجرا کرد. نصب و راه‌اندازی این نوع کانال‌ها در مقایسه با کانال‌های سنتی، بسیار ساده و آسان است. علاوه بر این، انجام تغییرات براساس نیازهای جاری بدون هیچ مشکلی صورت می‌پذیرد. یکی از نکات مهم کانال‌های پیش عایق شده این است که این کانال‌ها نسبت به کانال‌های قدیمی که پس از نصب عایق‌بندی می‌شوند، نیاز به فضای بسیار کمتری دارند. بنابراین، با استفاده از این کانال‌ها از فضای ساختمان نیز بیشترین استفاده ممکن خواهد شد.

شرکت فراز تهویه البرز با سال‌ها تجربه و در اختیار داشتن کارشناسانی ورزیده در حوزه سیستم‌های تهویه مطبوع، مفتخر است که ساخت کانال پیش عایق شده را نیز برای هموطنان عزیز انجام می‌دهد. از فراز تهویه البرز همیشه “کیفیت” را انتظار داشته باشید.